Bieg z okazji Święta Wojska Polskiego

9 sierpnia we włoskiej bazie lotniczej w Sigonelli odbył się bieg zorganizowany przez Polski Kontyngent Wojskowy EU SOPHIA oraz Stowarzyszenie Kulturalno Rekreacyjno Sportowe KRS FORMOZA.

W biegu udział brali żołnierze polskiego kontyngentu, hiszpańskiego GRAPPA DETACHMENT, amerykańskiego MARINE CORPS oraz żołnierze z włoskiej bazy lotniczej 41 STORMO.

Bieg rozpoczął się o godz. 6.00, brało w nim udział 115 uczestników, którzy wystartowali na 8,5 kilometrowej trasie zlokalizowanej na terenie włoskiej bazy.

Jako pierwszy bieg ukończył reprezentant Hiszpanii sierżant Rafael Sanchez Carmona, drugi na mecie zameldował się kmdr por. Cezary Kurkowski, trzecie miejsce wywalczył st. chor. sztab. Jarosław Burczyk. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła reprezentantka hiszpańskiego GRAPPA DETACHMENT pani szeregowa Maria Sanchez. Dla najlepszych biegaczy przygotowane były pamiątkowe ryngrafy oraz statuetki, które wręczył dowódca PKW EU SOPHIA kmdr por. Cezary Kurkowski.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, ufundowane przez Stowarzyszenie